XIX Grodziska Pielgrzymka do grobu ojca Bernarda

4 września 2021

W sobotę, 4 września 2021 roku w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu odbyła się msza święta XIX Grodziskiej Pielgrzymki do grobu ojca Bernarda. Z  uwagi na utrzymującą się trudną sytuację epidemiczną i związanym z tym ograniczeniem ilośći osób mogących znajdować się w klasztorze, po raz kolejny pielgrzymka odbyła się z udziałem delegacji i przedstawicieli grodziskiej społeczności. Mszy świętej przewodniczył tradycyjnie już ks. biskup Grzegorz Balcerek. Wszyscy chętni, mogli uczestniczyć w uroczystościach dzięki transmisji On-line.

Wśród delegacji obecnych w Lubiniu byli Honorowi Obywatele Grodziska Wielkopolskiego Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz ks. kan. Władysław Łapawa, a także,  Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i wieloletni Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, dyrektor IPN w Poznaniu Rafał Reczek, Burmistrz Wielichowa i wieloletni Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Honorata Kozłowska,  Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Gawron oraz Radni Rady Miejskiej, a także księża proboszczowie grodziskich parafii, członkowie Grodziskiego Klubu Biegacza, którzy przybiegli do Lubinia w sztafecie, przedstawiciele cyklistów, seniorzy, rolkarzy, przedstawiciele Rady Rarafialnej, służb mundurowych. Tradycyjnie też, Wąbrzeźno – gdzie urodził się ojciec Bernard – reprezentowali motocykliści podążający co roku Jego szlakiem.

Spotkanie pielgrzymkowe w Lubiniu to czas szczególnej modlitwy o pomyślność i spokój dla miasta, zdrowie mieszkańców, a w obecnym czasie również o ustanie pandemii i pokój na świecie.

Jak przypomniał podczas pielgrzymki Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, kiedy pod koniec 2019 roku świat dotknęła pandemia koronawirusa, instynktownie czuliśmy, że powinniśmy przybyć tutaj i po raz kolejny poprosić w imieniu naszych mieszkańców o wstawiennictwo ojca Bernarda i Jego opiekę nad mieszkańcami. Wierzymy, że trzyma On w sposób szczególny pieczę nad nami i nad naszym miastem.

Tekst i zdjęcia za: https://grodzisk.wlkp.pl/aktualnosci/xix-grodziska-pielgrzymka-do-grobu-ojca-bernarda-w-lubiniu

WESPRZYJ NAS


Z reguły św. Benedykta

W czasie jutrzni czytamy natchnione przez Boga księgi tak Starego jak i Nowego Testamentu, a także komentarze do nich, pisane przez uznanych i prawowiernych Ojców katolickich. Zarówno Jutrznia jak i Nieszpory powinny kończyć się zawsze Modlitwą Pańską, odmawianą w całości przez przełożonego tak, by wszyscy słyszeli, a to ze względu na ciernie wzajemnych uraz, które bardzo często wyrastają. Bracia bowiem łatwiej oczyszczają się z tego rodzaju błędów, kiedy zobowiązują się wspólnie słowami tej modlitwy: Odpuść nam, jako i my odpuszczamy (Mt 6,12). Pragniemy wszakże wyraźnie zaznaczyć, że jeśliby komuś ten układ psalmów nie odpowiadał, może rozdzielić je inaczej, w sposób, jaki uzna za lepszy, byleby tylko pamiętał, że w każdym przypadku w ciągu tygodnia powinien zostać odśpiewany cały psałterz w pełnej liczbie 150 psalmów.

 
PLAN DNIA
Dzień powszedni
6:00
Jutrznia
6:30
Medytacja, rozmyślanie
7:15
Msza święta
8:00
Śniadanie
9:00
Praca
12:15
Modlitwa południowa
12:30
Obiad
14:00
Praca
17:00
Nieszpory (sobota 15:15)
18:00
Kolacja
20:00
Kompleta
Niedziela
6:00
Jutrznia
6:30
Medytacja, rozmyślanie
8:00
Śniadanie
11:00
Msza Święta
13:00
Modlitwa południowa
13:15
Obiad
17:30
Nieszpory
20:15
Kompleta i Godzina czytań
MSZE ŚWIĘTE W OPACTWIE
Niedziela i uroczystości
8:00
 
11:00
Konwentualna
19:00
 

 

Poniedziałek - sobota
7:15
Konwentualna
18:00
(w poniedziałek zazwyczaj w kościele pw. św. Leonarda)

 

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
189 0.043842077255249