Napisali o nasNapisali o nas

W obiektywie gości

Od maja w naszym klasztorze rozpoczęły się szeroko zakrojone prace związanie z modernizacją centralnego ogrzewania. Niestety, w związku z tymi pracami nasz Dom Gości będzie zamknięty aż do jesieni. Zapraszamy więc do obejrzenia galerii zdjęć tych gości, którzy zdążyli nas odwiedzić w ciągu ostatniego roku.

Relacja z XV Pielgrzymki do grobu Sł. B. o. Bernarda z Wąbrzeźna

Zapraszamy do obejrzenia bardzo oryginalnej filmowej relacji z XV Jubileuszowej Pielgrzymki do grobu Sługi Bożego o. Bernarda z Wąbrzeźna nagranej za pomocą drona.

Publikacja o o. Bernardzie

Ks. dr hab. Leszek Wilczyński, przewodniczący komisji historycznej w procesie beatyfikacyjnym wydał książkę pod tytułem „Sługa Boży Bernard z Wąbżeźna OSB. Dzieje kultu”. Oprócz ukazania życiorysu Sługi Bożego, przedstawia ona zarys starań o beatyfikację oraz umieszczono w niej źródła i materiały dotyczące kultu lubińskiego mnicha.

Medalik św. Benedykta

Wobec niesłabnącego zainteresowania medalikiem św. Benedykta i ciągle żywych kontrowersji z nim związanych, warto podsumować naszą wiedzę o nim i o treści, jaką ze sobą niesie.

Portal "Święto Stworzenia" napisał o naszym kasztanowcu

Na portalu chrześcijańskich ekologów „Święto Stworzenia”, który jest prowadzony przez Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu (REFA), zamieszczony został artykuł dotyczący naszego kasztanowca „Benedykta”. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Słowa Poznania - otwieramy Pismo Święte

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu „Słowa Poznania - otwieramy Pismo Święte”, w którym o. Maksymilian Nawara wygłosi krótki komentarz do słów Ewangelii wprowadzający do Liturgii X niedzieli Okresu Zwykłego. 

Reportaż "Owoc żyznej gleby"

Zapraszamy do obejrzenia reportażu „Owoc żyznej gleby” zrealizowanego przez Telewizję Trwam, w którym zaprezentowano dzieje początków wiary chrześcijańskiej w naszym kraju oraz ukazano rolę i szczególny charakter misji ewangelizacyjnej prowadzonej przez benedyktynów. Materiał zrealizowano częściowo w naszym opactwie, a o życiu i służbie pierwszych mnichów lubińskich odpowiadali ojciec Maksymilian oraz brat Daniel. 

Słowa Poznania - otwieramy Pismo Święte

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu „Słowa Poznania - otwieramy Pismo Święte”, w którym o. Maksymilian Nawara wygłosi krótki komentarz do słów Ewangelii wprowadzający do Liturgii III niedzieli Wielkiego Postu. Emisja programu na kanale TVP3 Poznań w sobotę 27 lutego o godz. 21:00 oraz w niedziele 28 lutego o godz. 10:07.

Mnich lubiński

Na portalu wiara.pl zamieszczony został artykuł pt. „Mnich lubiński” autorstwa ks. Romana Tomaszczuka, w którym została przedstawiona sylwetka naszego brata Daniela, jego poszukiwania oraz to jak doświadcza życia wspólnego.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią tekstu na stronie portalu: wiara.pl.

Pomnik Historii

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o walorach naszego opactwa jako Pomnika Historii, przygotowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z TVP Kultura.