I Rajd Motocyklowy Śladami Ojca Bernarda z Wąbrzeźna 2018I Rajd Motocyklowy Śladami Ojca Bernarda z Wąbrzeźna 2018

W dniach od 1 do 3 czerwca 2018 r. odbywał się I Rajd Motocyklowy Śladami Ojca Bernarda z Wąbrzeźna, który miał na celu upamiętnienie 415. rocznicę śmierci mnich lubińskiego, który cieszy się powszechną opinią świętości od tylu już wieków.

Uczestnicy wyruszyli z miejsca urodzin Sługi Bożego – miasta Wąbrzeźno. Następnie odwiedzili Grodzisk Wielkopolski, który jest szczególnym miejscem kultu o. Bernarda. Na rynku znajduję się studnia miejska, którą według przekazów po modlitwie i błogosławieństwie o. Bernarda okazała się pełna wody, mimo że wcześniej uchodziła za wyschniętą. Celem było nasze opactwo, do którego motocyklowi pielgrzymi przybyli popołudniu, aby u grobu Sługi Bożego o. Bernarda z Wąbrzeźna prosić o błogosławieństwo dla siebie i swych rodzin oraz okazać swą wdzięczność za otrzymane łaski.

Pielgrzymkę zakończono w niedzielę uroczystą Mszą świętą, na której obecny był m.in. burmistrz miasta i gminy Grodzisk Wielkopolski Henryk Szymański. Oprawę muzyczną podczas Liturgii uświetniła Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego. Po zakończonej Eucharystii wszyscy przeszli na kwaterę zakonną na cmentarzu, aby pomodlić się oraz okazać wdzięczność zmarłemu przed rokiem o. Karolowi Meissnerowi, który tak wiele uczynił dla lubińskiego klasztoru oraz procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego o. Bernarda z Wąbrzeźna.