Zaproszenie na I Rajd Motocyklowy Śladami Ojca Bernarda z Wąbrzeźna Zaproszenie na I Rajd Motocyklowy Śladami Ojca Bernarda z Wąbrzeźna

Zapraszamy do udziału w I Rajdzie Motocyklowym Śladami Ojca Bernarda z Wąbrzeźna w dniach 1.06.2018 – 3.06.2018. Biorąc w nim udział, będzie można poznać dorobek życia benedyktyna lubińskiego o. Bernarda, którego proces beatyfikacyjny wznowiono po wielu latach w 2009 roku.  

Spotkanie uczestników i start Rajdu nastąpią w Wąbrzeźnie, gdzie w 1575 roku urodził się ten Sługa Boży. Następnie celem jest Grodzisk Wielkopolski. Docelowym miejscem Rajdu jest opactwo benedyktynów w Lubiniu, w którym o. Bernard odbywał nowicjat, został ojcem duchownym opactwa, zmarł w opinii świętości w roku 1603 i został tam pochowany. Uczestnicy wezmą udział w uroczystościach 415. rocznicy śmierci kandydata na ołtarze.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Zapraszamy, w dniach 1.06.2018 – 3.06.2018, do udziału w I Rajdzie Motocyklowym Śladami Ojca Bernarda z Wąbrzeźna. Biorąc w nim udział, będziecie mogli poznać dorobek życia benedyktyna o. Bernarda, którego proces beatyfikacyjny wznowiono po wielu latach w 2009 roku. 

Spotkanie uczestników i start Rajdu nastąpią w Wąbrzeźnie, gdzie w 1575 roku urodził się ten Sługa Boży. Następnie odwiedzimy Grodzisk Wielkopolski. Spotkamy się tam z władzami samorządowymi i mieszkańcami na rynku przy studni o. Bernarda, miejscu szczególnym dla Grodziszczan. Docelowym miejscem Rajdu jest opactwo benedyktynów w Lubiniu, w którym o. Bernard odbywał nowicjat, został ojcem duchownym opactwa, zmarł w opinii świętości w roku 1603 i został tam pochowany. Uczestnicy wezmą udział w uroczystościach 415. rocznicy śmierci kandydata na ołtarze.

W stulecie Niepodległości Polski, goszcząc m.in. na terenie Wielkopolski, oddamy hołd uczestnikom zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, składając kwiaty pod pomnikiem w Grodzisku Wielkopolskim. Odwiedzimy również Drzymałowo, znane z walki Michała Drzymały z germanizacją. 

Nasz Rajd organizowany jest pod patronatem Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. W związku z koniecznością zarezerwowania dokładnej liczby noclegów (liczba miejsc ograniczona), zamówienia wspólnych posiłków, koszulek i znaczków, zachodzi potrzeba wcześniejszego zgłaszania udziału w Rajdzie.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 15.04.2018 r.

Zgłoszenia należy dokonać na adres: a.michewicz@wp.pl i powinno ono zawierać: nazwę Rajdu, imię i nazwisko, numer telefonu, rozmiar koszulki oraz dopisek: „Zobowiązuję się do wniesienia organizatorom opłaty w gotówce w dniu rozpoczęcia Rajdu na pokrycie kosztów uczestnictwa”.

Koszt uczestnictwa w Rajdzie wynosi:• 200 zł dla korzystających z dwóch noclegów;• 150 zł dla korzystających z jednego noclegu, obejmuje również wydatki na wyżywienie, koszulki, znaczki i czapeczki rajdowe oraz kwiaty i znicze. 

I Rajd Motocyklowy Śladami Ojca Bernarda z Wąbrzeźna nie jest usługą turystyczną w rozumieniu ustawy „O usługach turystycznych” z dnia 29 sierpnia 1997 roku z późniejszymi zmianami. Każdy uczestnik spotkania jedzie na własną odpowiedzialność i odpowiada za siebie zgodnie z obowiązującymi odpowiednimi przepisami prawa, w tym prawa o ruchu drogowym. 

Komandor Rajdu – Andrzej Michewicz
Komandor trasy – Andrzej Ciesielski
Kapelan Rajdu – ks. Paweł Dąbrowski 
Wszelkich informacji o rajdzie udziela Andrzej Michewicz – tel. 602 704 793 

Organizatorzy : motocykliści Rajdów Katyńskich Andrzej Michewicz i Lech Nowak 


 

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY RAJDU

 

Nazwa: I RAJD MOTOCYKLOWY ŚLADAMI OJCA BERNARDA z WĄBRZEŹNA.

Trasa: Wąbrzeźno-Grodzisk Wielkopolski – Drzymałowo -Lubiń-Wąbrzeźno.

Termin: 01.06.2018-03.06.2018 r.

Plan na poszczególne dni:

01.06.2018

• godz. 16.00- 18.00 Wronie k/Wąbrzeźna - internat Zespołu Szkół we Wroniu, przyjazd i zakwaterowanie motocyklistów z różnych stron kraju.

• godz. 18.00 obiadokolacja dla nocujących w internacie.

• godz. 19.00 Wronie internat spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników rajdu.

• godz. 20.00 ognisko integracyjne rajdowców.

02.06.2018

• godz. 6.30 śniadanie dla nocujących w internacie.

• godz. 7.20- 7.45 tankowanie motocykli.

• godz. 8.00 msza św. w kościele Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie.

• godz. 9.00 start z Wąbrzeźna do Grodziska Wielkopolskiego (ok. 270km, tankowanie po drodze w Gnieźnie).

• godz. 13.30 przyjazd do Grodziska Wielkopolskiego, spotkanie z władzami

i mieszkańcami miasta, uroczystości przy pomniku i studni Ojca Bernarda

oraz pomniku Powstańców Wielkopolskich.

• godz.14.30 wspólny posiłek.

• godz. 15.30 przejazd do Drzymałowa (Kamień Drzymały, ok. 15km).

• godz. 16.00 przejazd na nocleg do schroniska szkolnego w Lubiniu (ok. 60km).

• godz. 17.45 klasztor Benedyktynów w Lubiniu uroczystości rocznicy śmierci Sługi Bożego Ojca Bernarda z Wąbrzeźna.

• godz. 20.00 ognisko na placu przy schronisku.

03.06.2018

• niedziela rano - udział w uroczystościach rocznicowych (godz. do ustalenia na miejscu).

• godz. 13.00 powrót do Wąbrzeźna.