Pogrzeb br. Romualda Sławomira Chodkiewicza OSBPogrzeb br. Romualda Sławomira Chodkiewicza OSB

W środę 10 stycznia 2018 r. odbył się pogrzeb śp. br. Romualda Sławomira Chodkiewicza, mnicha ślubów czasowych naszej wspólnoty. Podczas Liturgii prosiliśmy Miłosiernego Boga, aby zmarłemu tragicznie naszemu współbratu, który w ciągu swego życia okazywał przywiązanie do wiary oraz czynił dobro, udzielił przebaczenia i dał udział w życiu wiecznym.

 

Br. Romuald Sławomir Chodkiewicz urodził się 1971 r. Wstąpił do naszej wspólnoty w 2014 r. Po ukończeniu dwuletniego nowicjatu złożył pierwsze śluby monastyczne 16 października 2016 r. Pełnił funkcję II prefekta gości, zajmował się ogrodem oraz z oddaniem opiekował się śp. o. Karolem.

Bądź mu litościw, Boże nieskończony, według wielkiego miłosierdzia Twego!

(por. Ps 51,2)