Obłóczyny ks. Romana TomaszczukaObłóczyny ks. Romana Tomaszczuka

W święto świętych apostołów Jakuba i Filipa 6 maja 2017 r. przed modlitwą południową ojciec wspólnoty br. Izaak Kapała dokonał obrzędu obłóczyn ks. Romana Tomaszczuka, który odtąd zwać się będzie w. br. Cyprianem.

Podczas ceremonii ks. Roman Tomaszczuk publicznie wobec wszystkich braci wyraził chęć służenia Bogu w naszej wspólnocie według wskazań i zaleceń reguły św. Benedykta. Następnie dokonał się obrzęd obłóczyn, czyli rozebranie postulanta z jego szat, a odzianie go w tunikę, pas i szkaplerz z kapturem. Po dwudziestu latach od przywdziania sutanny ks. Romana zamienił ją na mniszy habit i otrzymał nowe imię Cyprian.

W. br. Cyprian Tomaszczuk pochodzi z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Miękini koło Środy Śląskiej. W 2000 r. ukończył studia teologiczno-filozoficzne na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, następnie zdobył licencjat kanoniczny z teologii życia duchowego. Na początku swojej posługi kapłańskiej przez cztery lata był wikariuszem w Świdnicy. Po podziale archidiecezji wrocławskiej związał się z nowo utworzoną diecezją świdnicką. Przez dwanaście lat pracował jako redaktor katolickiej gazety „Gość Niedzielny”, przygotowując dodatek świdnicki. Posługiwał także od czternastu lat jako kapelan przy zakładzie poprawczym w Świdnicy. Ponadto był diecezjalnym duszpasterzem rodzin. Obdarzony godnością kanonika honorowego.

Więcej o powołaniu i o drodze do lubińskiego opactwa w. br. Cypriana można przeczytać w artykule jego autorstwa pt. „Jest posłuszny”, który ukazał się na łamach „Gościa Niedzielnego”. Kliknij tutaj

Prócz tego z radością oczekujemy na następnego postulanta, który także będąc kapłanem diecezjalnym ma dołączyć do nas w połowie maja, aby rozeznać swoje powołanie.