Muzyczne 4 pory roku w LubiniuMuzyczne 4 pory roku w Lubiniu

30 maja (niedziela) 2010 roku o godz: 17:00 w kościele klasztornym pod wezwaniem Narodzenia NMP w Lubiniu w ramach „Muzycznych Czterech Pór Roku w Lubiniu” wystąpił zespół wokalny AFFABRE CONCINUI.

sites/default/files/untitled_1_5_0.jpgZ przemowy przeorskiej:

Dla starożytnych greków muzyka była nie tylko harmonijnym współbrzmieniem dźwięków, ale była także doskonałym współbrzmieniem wszystkiego co istnieje.

Często mówiono o muzyce wszechświata.

Idealne współbrzmienie było wyrazem harmonii tego co wieczne i niezniszczalne - z tym co czasowe i ziemskie.
Idealne współbrzmienie było wyrazem piękna.

Dlatego właśnie, to co nas najbardziej zachwyca w arcydziełach muzycznych różnych epok, to nie tyle umiejętność połączenia dźwięków w jedną kompozycję, lecz przede wszystkim,
ta przedziwna harmonia ludzkiego ducha i dźwięku, muzyki i tych treści które człowiek tak średniowiecza, renesansu, baroku czy współczesny chciał wyrazić.

Nie bez przyczyny mówię o harmonii i współbrzmieniu, bowiem z wielką radością chciałbym przywitać dziś w naszych progach zespół "AFFABRE CONCINUI", którego nazwę tłumaczy się w łacinie "idealnie współbrzmieć". Laureata wielu festiwali, tak krajowych jak i zagranicznych.

Zespół w ramach "Muzycznych Czterech Pór Roku" wykona "przeboje różnych epok" -
niech to idealne współbrzmienie pozwoli nam odkryć niepowtarzalność i wyjątkowość muzyczną każdej z epok.

Dzisiejszy koncert jak tradycja nakazuje poprowadzi Pani Alina Kurczewska z Radia Merkury Poznań. Którą serdecznie przywitajmy !

W imieniu organizatorów – czyli Benedyktynów Lubińskich oraz Krzywińskiego Towarzystwa Kulturalnego przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń

Serdecznie zapraszam do zasłuchania się a może i wzruszenia pięknem Bożych darów i talentów.