Kim jesteśmy?Kim jesteśmy?

sites/default/files/pieczec2.gif Każdy człowiek odczuwa w sobie pragnienie dobra, szczęścia. Każdy z nas podejmuje konkretne czyny, codzienne wybory chcąc do tego dobra, szczęścia się przybliżać. Ale jaką drogą podążać, żeby na pewno stawać się coraz lepszym człowiekiem?


Przyglądając się dziejom ludzkości, widzimy że co pewien czas Pan Bóg wzbudza na ziemi Świętych ludzi, którzy przekazują nam "wytyczne człowieczeństwa". Przekazują nam jak konkretnie żyć, aby dojść do szczytu człowieczeństwa.


Jednym z takich "fachowców" był św. Benedykt. Żył na przełomie V i VI w. Zostawił po sobie parę założonych przez siebie klasztorów i kilkudziesięcio stronnicową Regułę. I chociaż mijają wieki, to jego wytyczne są wciąż aktualne, wciąż znajdują się chętni by za nim podążać.


Kim więc jesteśmy?

 
Jesteśmy zwykłymi ludźmi, starającymi się być coraz lepszymi, a do tego celu podążamy wskazaniami św. Benedykta. Za jego radą żyjemy wspólnie w klasztorze. Modlimy się, pracujemy i czytamy w określonych godzinach. I tak codziennie wypełniając zalecenia Reguły św. Benedykta, widzimy że ten sposób na życie naprawdę "działa".

 

"Gdy będziesz postępował tą drogą serce Ci się rozszerzy i pobiegniesz drogą Bożych przykazań z niewysłowioną słodyczą miłości..."
(fragment Reguły)

Modlitwa chórowa
Zaduma w ogrodzie
Modlitwa chórowa
Praca
Msza konwentualna
Święty Benedykt