Lubiński klasztor jest położony na jednym z ostatnich garbów wysoczyzny kaliskiej, na lekkim wzniesieniu ponad wioską, jednak nie w najwyższym punkcie tego terenu. Szczyt odległy jest od furty klasztornej o 1,8 km i znajduje się na wysokości 114 m.n.p.m. W jego miejscu w 1912 r. umieszczono kapliczkę. W klasztornej kronice podczas sporządzania wykazu krzyży i kapliczek przydrożnych zanotowano:
„Zupełnie za wsią Bieżyń na szosie lubińskiej w najwyższym punkcie drogi, na prawo ozdobna kapliczka NPM z ciosów kamienia, na wierzchu krzyż. Od frontu napis: Fundator Jan Miecznikiewicz 1912. Z boku wschodniego tabliczka metalowa z firmą M. Jankowskiego z Poznania.”
Dziś do wspomnianej kapliczki prowadzi asfaltowa droga rowerowa, z tego powodu, zwłaszcza gdy klasztorny ogród jest mokry, goście nocujący w klasztorze często wybierają się na spacer właśnie w stronę szczytu. Mogą wtedy wyobraźnią cofnąć się w czasie do początków naszej fundacji, gdy strona południowa była zalana rozległym jeziorem, którego resztki pozostały do dziś (klasztor miał wtedy przywilej obsługiwania przeprawy przez jezioro); natomiast północna strona była pokryta bagnami i jedyną możliwością dotarcia do klasztoru była właśnie droga szczytem.
Parametry przejścia trasy udostępnione przez jednego z naszych gości